اشتراک رهبری اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات در نخستین اجلاس بین‌المللی پویش صادرات ایده‌آل در ایران

محترمان عبدالله دشتی معاون خدماتی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات و سیدمسعود سادات معاون کمیته نفت و گاز اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان همراه با شماری از تاجران کشور در نخستین اجلاس بین‌المللی پویش صادرات ایده‌آل که در جزیره‌ی کیش با میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردیده بود، اشتراک کردند.
 
در این نشست نمایند‌گان سکتور خصوصی ١٣ کشور اشتراک داشتند که روی افزایش میزان مبادلات تجارتی و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های کاری‌شان گفتگو کردند.
 
آقای عبدالله دشتی، در نخستین روز اجلاس به نمایندگی از اتاق صحبت کرده، گفت که برگزاری این چنین برنامه‌ها می‌تواند روابط تجاری و اقتصادی میان کشورها را مستحکم‌تر سازد. وی افزود که افغانستان در سال‌های پسین در قسمت صادرات، رُشد چشم‌گیری داشته است.
 
معاون خدماتی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات، با اشاره به محصولات زراعتی، صنایع سنگ مرمر، فراوردهای حیوانی، میوه‌جات خُشک و برخی محصولات دیگر افزود که افغانستان در کنار واردات، اکنون در قسمت تولید برخی محصولات به خودکفایی رسیده است.
 
آقای دشتی ادامه داد که برگزاری این نمایشگاه‌ها فرصت خوبی برای معرفی محصولات تولیدی افغانستان است.
 
هم‌چنان در روز دوم و سوم این اجلاس نماینده‌گان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات در نشست‌های رو در رو با بازرگانان ١٢ کشور دیدار کرده و در قسمت بازاریابی برای محصولات افغانستان تلاش صورت گرفت.