برنامه آگاهی دهی پیرامون طی مراحل عقد قرارداد های معادن، در اتاق تدویر یافت

وزارت معادن و پترولیم ج.ا.ا. به همکاری اتاق تجارت و صنایع افغانسان، برنامه آگاهی دهی پیرامون طی مراحل عقد قرارداد ها در پروژه های مواد ساختمانی وزارت معادن و پترولیم را برای سرمایه گذاران و شرکت های ساختمانی به روز چهارشنبه مورخ 18 ثور 1398 در سالون کنفرانس های اتاق برگزار نمود.

در آغاز، محترم شفیق الله عطایی معاون پالیسی و تخنیکی هیئت عامل اتاق، ضمن اظهار خوش آمدید به اشتراک کنندگان این برنامه، در رابطه به اهمیت مواد منرالی و معدنی و همچنان نقش آن در اقتصاد کشور صحبت نموده و ابراز امیدواری کرد، مشکلاتی که طی سالیان متمادی فرا راه سرمایه گذاری ها در عرصۀ استخراج و بهره برداری از معادن کشور وجود داشت برطرف گردیده و اکنون زمینه برای بهره برداری آن تا اندازه‌‌ی مناسب فراهم شده است.

آقای عطایی افزود: "در شرایط حاضر ما شاهد یک سلسله تغییرات مثبت در عرصۀ قوانین و طرزالعمل هایی هستیم که زمینه را برای برجسته ساختن سهم سکتور خصوصی در بخش سرمایه گذاری و استخراج معادن فراهم نموده است." وی از ظرفیت روز افزون شرکت های افغانی در بخش استخراج معادن یادآوری کرده و خوشبینی خود را در مورد این شرکت ها به خصوص در بخش اخذ قرار داد 142 پروژۀ مواد ساختمانی که قرار است طی روز های اخیر به داوطلبی سپرده شود، ابراز داشت.

سپس، محترم انجنیر قسیم‌الله قادری سرپرست ریاست کادستر وزارت معادن و پترولیم، در مورد 142 پروژه این وزارت که در ولایات مختلف کشور آمادۀ قرارداد بوده، طی پریزینتیش معلوماتی به اشتراک کننندگان این برنامه توضیح داده و به سوالاتی که از جانب مسئولان شرکت های ساختمانی و متشبثین مطرح گردید، پاسخ ارائه نمود.

برای مشاهده پریزنتیشن اینجا کلیک کنید