اعلامیه های مطبوعاتی

نمایشگاه ملی کاردر کابل برگزار گردید

وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین و دفتر مشاوریت ارشد اقتصادی ریاست جمهوری به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان و تحت چتر شورای عالی کاهش فقر، عرضه خدمات و مشارکت شهروندی، اتاق تجارت وصنایع افغانستان و سازمان جهانی کار، نمایشگاه ملی کار را که در این مقطع زمانی از اهمیت بسزای برخوردار است، تدویر مینماید. در این نمایشگاه شمار کثیری از ادارات دولتی و خصوصی جهت ارائه معلومات برای مردم پیرامون فرصت های کاری اشتراک می نمایند.

دریافت فایل


فرا رسیدن فصل میوه تازه و سبزیجات کشور و مشکل صادرات با پاکستان

موضوع صادرات و ترانزیت با پاکستان از مشکلات مهم و جنجال برانگیزیست که همه ساله فرا راه تجارت افغانستان قرار گرفته است و به خصوص زمانیکه فصل میوه جات تازه و سبزیجات کشور فرا می رسد، حکومت پاکستان کوشش می کند تا تحت عناوین مختلف مانع صادرات محصولات افغانی به کشورش گردیده و به این ترتیب ضربۀ سنگین اقتصادی را به تاجران، دهاقین و مردم ما وارد سازد.

دریافت فایل


سفر هیئت تجاری ترکیه، فرصتی برای گسترش روابط اقتصادی با افغانستان

اتاق تجارت و صنایع افغانستان کنفرانس تواصل تجارتی افغان – ترک را با اشتراک اعضای سکتور خصوصی دو کشور به روز یکشنبه، 26 حمل 1397در هوتل کابل ستار  برگزار نمود.

هیئت 25 نفری تجاری ترکی که تحت ریاست محترم فاتح متین معین وزارت اقتصاد کشور ترکیه، به منظور گسترش و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با افغانستان، وارد کابل گردید، ضمن ملاقات و مذاکره با مقامات حکومت وحدت ملی، با هیئت رهبری اتاق تجارت و صنایع افغانستان و جمع کثیری از اعضای سکتور خصوصی کشور نیز پیرامون موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری بحث و تبادل نظر نمودند.

دریافت فایل


نگرانی سکتور خصوصی از افزایش اختطاف ها و چالش های امنیتی

یکی از نگرانی جدی هیئت رهبری اتاق تجارت و صنایع افغانستان، افزایش چالش ها و تهدید های امنیتی علیه جان و مال تاجران، سرمایه گذاران و در کل اعضای سکتور خصوصی کشور می باشد که نه تنها کاهش نیافته، بلکه طی سال گذشته ما شاهد افزایش چشمگیر قتل، اختطاف، دزدی و تهدید های امنیتی بودیم.

دریافت فایل


چالشها و مشکلات فرا راه صادرات جلغوزه افغانستان

صادرکنندگان جلغوزه افغانستان در هماهنگی نزدیک با اتاق تجارت و صنایع افغانستان، روز سه شنبه، 22 حوت 1396 طی کنفرانسی که در آن جلالتمآب رئیس اجرائیه، هیئت رهبری اتاق تجارت و صنایع افغانستان، تعدادی از نمایندگان سفارت خانه های مقیم کابل، بانکها و اعضای سکتور خصوصی حضور داشتند، پیرامون اهمیت صادرات جلغوزه، چالشهای موجود، پروسس و بسته بندی آن به رسانه های کشور معلومات ارائه نمودند.

دریافت فایل


استقبال اتاق از معافیت ۹۵ در صدی جرایم مالیاتی

اتاق تجارت و صنایع افغانستان کنفرانس مطبوعاتی را تحت عنوان (استقبال اتاق از معافیت ۹۵ در صدی جرایم مالیاتی) با اشتراک هیئت رهبری اتاق، تعدادی کثیری از تاجران، صنعتکاران و سایر اعضای سکتور خصوصی کشور و رسانه های ملی و بین المللی به روز دوشنبه، ۱۶ دلو 1396، ساعت 10:00 صبح ، در سالون کنفرانس های اتاق برگزار نمود.

دریافت فایل


 

هوتل کابل ستار بعد از بازسازی اساسی بازگشایی گردید

هوتل کابل ستار که به اثر حملۀ انتحاری مورخ دهم جوزای 1396 واقع چهارراهی زنبق شدیداً خساره مند گردیده بود، بعد از بازسازی اساسی، به تاریخ 25 جدی سال روان طی مراسم خاصی که در آن مقامات عالیرتبه دولتی، هیئت رهبری اتاق تجارت و صنایع افغانستان، شخصیت های مطرح و دها تن از اعضای سکتور خصوصی اشتراک ورزیده بودند، افتتاح و به بهره برداری مجدد آغاز نمود.

دریافت فایل


 

افزایش سه برابر تعرفه گمرکی پاکستان بالای محصولات افغانی، به سود تجارت دوکشور نمی باشد

اتاق تجارت و صنایع افغانستان کنفرانس مطبوعاتی را تحت عنوان ( افزایش سه برابر تعرفه گمرکی پاکستان بالای محصولات افغانی به سود تجارت دوکشور نمی باشد) با شرکت هیئت رهبری اتاق، تعدادی کثیری از تاجران، صنعتکاران و سایر اعضای سکتور خصوصی کشور و رسانه های ملی و بین المللی به روز شنبه 29 میزان 1396، در سالون کنفرانس های اتاق برگزار نمود.


کنفرانس (رشد اقتصادی افغانستان از طریق بانکداری اسلامی) در کابل برگزار شد

اتاق تجارت وصنایع افغانستان و ایمند گروپ کنفرانسی را تحت عنوان «رشد اقتصادی افغانستان از طریق بانکداری اسلامی» به روز سه شنبه مورخ 28 سنبله 1396 با اشتراک مقامات عالیرتبه حکومتی، هیئت رهبری اتاق، وکلای پارلمان، نمایندگان اتحادیه بانک های افغانستان، مسؤلان بانک های دولتی و خصوصی افغانستان و جمع کثیری از اعضای سکتور خصوصی کشور در هوتل کابل سرینا برگزار نمودند.

دریافت فایل


کنفراس ملی (چالش‌ها و فرصت‌ها در سکتور صنایع استخراجی) برگزار شد

وزارت معادن و پترولیم و اتاق تجارت و صنایع افغانستان به سلسله همکاری‌های همیشگی و  به منظور ارزیابی چگونگی وضعیت شرکت‌های معدن‌کار و فراهم‌آوری تسهیلات لازم جهت عرضه خدمات مطمئن و متداوم صنایع استخراجی، کنفرانس مشترکی را به روز دوشنبه مؤرخ اول جوزای 1396 در هوتل کابل ستار برگزار نمودند.

دریافت فایل


امضای تفاهمنامه میان اتاق و شرکت هوای آریانا جهت انتقال کارگو توسط طیاره

اتاق تجارت وصنایع  افغانستان و د آریانا افغان هوائی شرکت به حمایت دولت جمهوری اسلامی افغانستان به منظور صادرات میوه‌جات تازه و خشک، نباتات طبی، سبزیجات، قالین، مواد صادراتی معدنی، صنایع دستی، محصولات حیوانی و سایر اموال تجارتی را به نرخ مناسب از طریق هوا، انتقال کارگو از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی، میدان هوایی قندهار به میدان‌های هوایی دهلی و امرتسر کشور هندوستان و باالعکس آن تفاهمنامۀ انتقال کارگو توسط طیاره را روز چهار شنبه مورخ 10 جوزای 1396، امضاء نمودند.

دریافت فایل


کنفرانس ملی تیر TIR در کابل برگزار گردید

کنفرانس ملی تیر (TIR) توسط وزارت ترانسپورت و هوانوردی، اتاق تجارت و صنایع افغانستان و USAID-ATAR با اشتراک مقامات عالی رتبه دولت جهموری اسلامی افغانستان، نمایندگان سازمان های مالی، سازمانهای غیر دولتی و شرکت های تجارتی و ترانسپورتی در هوتل کابل ستار برگزار گردید.

دریافت فایل


اولین نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک در افغانستان، برگزار شد

اولین نمایشگاه بین‌المللی صنعت پلاستیک در افغانستان تحت عنوان "افغان ‌پلاست" به ابتکار شرکت برایت بزنس کمپلکس و اتاق تجارت و صنایع افغانستان از تاریخ 12 الی 15 ثور 1396 در هوتل قصر اورانوس شهر کابل برگزار گردید.

دریافت فایل


متشبثین خواستار بهبود زیربنا، امنیت، تقاضا و سیستم مالیاتی می باشند

طبق سروی کاروبار که امروز توسط اتاق تجارت و صنایع افغانستان به نشر رسید، شرایط کاروبار در آخرین ربع سال 2016 به مقایسه عین فصل سال 2015بهبود یافته بود. اما این بهبود اندک بوده و شاخص کاروبار همه سکتورهای سروی شده هنوز منفی می‌باشد.

دریافت فایل


نمایشگاه "تجارت های موثر و جوانان متخصص" در کابل برگزار شد

اتاق تجارت و صنایع افغانستان، پوهنتون پولی تخنیک کابل و شرکت نمایشگاهی آرین روز، اولین نمایشگاه داخلی تجارت و جوانان را تحت عنوان "تجارت های موثر و جوانان متخصص" از تاریخ 23 الی 25 حمل 1396 به مدت سه روز در تالار جمنازیوم پوهنتون پولی تخنیک کابل، برگزار نمودند.

دریافت فایل