اولین نمایشگاه زراعتی، انکشافی و صنایع روستایی در ولایت پنجشیر دایر شد

اتاق تجارت و صنایع پنجشیر به همکاری اتاق تجارت و صنایع افغانستان و بنیاد شهید احمد شاه مسعود اولین نمایشگاه زراغتی، انکشافی و صنایع روستایی ولایت پنجشیر را از تاریخ ۱۷- ۱۹سنبله ۱۳۹۴ در ولایت پنجشیر برگزار نمود.

در این نمایشگاه محصولات زراعتی، عسل، معادن، ادویه جات، آب معدنی، صنایع دستی، لبنیات، ، مواد غذایی، اتحادیه پیشه وران و نشریات فرهنگی در 55 غرفه به نمایش گذاشته شد.

در محفل افتتاحیه این نمایشگاه جلالتمآب محمد علم ایزدیار نائب اول مشرانو جرگه، محترم انجنیر عارف سروری والی ولایت پنجشیر، وکلای آن ولایت در ولسی جرگه، هیئت رهبری اتاق تجارت و صنایع افغانستان و اتاق پنجشیر، محترم احمد ولی مسعود رئیس بنیاد احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور، محترم احمد مسعود فرزند قهرمان ملی کشور و تعدادی کثیری از فعالین جامعه تجاری در ولایت پنجشیر اشتراک نمودند.

محترم سروری ضمن خوش آمدید به مهمانان و اظهار امتنان از اتاق تجارت و صنایع افغانستان به خاطر برگزاری اولین نمایشگاه فرهنگی و اقتصادی در این ولایت، وعده سپرد که در هماهنگی و همکاری نزدیک با اتاق پنجشیر در جهت جذب سرمایه گذاری ها به این ولایت، تلاش خواهد نمود.

محترم خانجان الکوزی معاون اول هیئت مدیره اتاق از 11 اولویت اقتصادی سکتور خصوصی که در جلسه SOM به حکومت و جامعه جهانی ارائه شد، یادآوری کرد. ایشان خاطرنشان نمودند که یکی از این اولویت ها، توسعه ولایات فقیر از طریق ایجاد محیط مناسب سرمایه گذاری است. الکوزی گفت که حکومت باید با توزیع زمین، برق ارزان و معافیت مالیاتی در ولایات فقیر و یا کمتر توسعه یافته، سرمایه های داخلی و خارجی را به آن ولایات سوق دهد.

محترم محمد علم ایزدیار از توانمندیهای اقتصادی ولایت پنجشیر نام برد و خواستار توجه بیشتر تاجران و سرمایه گذارانی ملی و بین المللی به این ولایت شد.

محترم احمد ولی مسعود یادآور شد که یکی از آرمان های شهید احمد شاه مسعود توسعه اقتصادی ولایت پنجشیر بود و آرزو داشت که تمام ولایات افغانستان از دارایی های خود استفاده نموده و اقتصاد خود را رشد دهند. ایشان اظهار امیدواری نمودند که همچون نمایشگاه ها طی سالهای آینده بیش از بیش برگزار شود.

قابل ذکر است که شرکت نمایشگاهی بیکو تنظیم کننده این نمایشگاه بود.

برای مشاهده عکس های این نمایشگاه اینجا را کلیک نمایید.