دومین نمایشگاه تجاری و صنايع دستي تخار برگزار شد

دومین نمایشگاه تجاری و صنايع دستی ولايت تخار، به ابتکار اتاق تجارت و صنایع ولایت تخار و همكاري دفتر بنياد انکشافی آغا خان  به تاریخ (17- 19 سنبله 1390) در "هوتل قصر" شهر تالقان برگذار گرديد.

نهادهاي تجاري فعال در ولايت تخار از قبيل شركتهای صنايع دستي، فارمهاي زنبورداري و مواشي،  اتحاديه كوپراتيف هاي زراعتي، فارم هاي پرورش ماهي، كوپراتيف هاي زراعتي، اتحاديه ميوه خشك، اتحاديه زنان تجارت پيشه، شركت هاي قالين وگليم بافي، اتحاديه پيشه وران و اتحاديه هاي باغداري در آن اشتراک ورزیده بودند.

این نمایشگاه که با کنسرت هنرمندان محلی، نمایشنامه ها و بازی های محلي به مدت سه روز ادامه داشت، هدف کلی آن معرفی تولیدات و محصولات داخلی، آگاهی و ترویج فرصت های تجاری و صنعتی در ولایت تخار، تأمین ارتباط جامعه تجاری تخار با تاجران ملی و بازار های سایر ولایات کشور بوده است.

مسئولان اتاق ولایتی تخار می گویند، برگزاری این نمایشگاه که پوشش رسانه های تصویری کشور را نیز با خود داشت، فرصت خوبی بود در جهت معرفی تولیدات و محصولات این ولایت.

آقای محراب الدین مدیر عامل اتاق ولایتی تخار می گوید، دومین نمایشگاه تجاری وصنعتي این ولایت به تعقیب نمایشگاه (5- 7 عقرب سال 1390) که نتایج و موفقیت های خوبی را به همراه داشت، برگزار می گردد. برگزاری نمایشگاه سال گذشته سبب شد تا بار دیگر علاقمندی از سوی تولید گنندگان داخلی و صنعتکاران این ولایت، برای برگزاری نمایشگاه های بعدی بیشتر گردد.

از این نمایشگاه، برعلاوه مقامات ولایتی و اعضای شورای ولایتی، تعداد زیادی از مسئولان موسسات داخلی و بین المللی و همچنین بیش از 5000 علاقه مند از ولایات مختلف، بازدید به عمل آوردند.

در این نمایشگاه تاجران ولایات صفحات شمال از جمله بلخ، بغلان، کندز، بدخشان و تخار اشتراک ورزیده بودند. بازدید کنندگان از برگزاری نمایشگاه در این ولایت به گرمی استقبال نموده و آنرا گام مهم برای معرفی فرآورده های محلی به بازار های ولایات دیگر بیان داشتند.

شرکت گسترده مردم  در این نمایشگاه بیانگر علاقمندی روز افزون تاجران، سرمایه گذاران و نهاد های مختلف جهت آشنایی با تولیدات این ولایت می باشد.

در پایان نمایشگاه، ٨٥ درصد از نمایش دهنده ها کیفیت نمایشگاه را بسیار عالی ارزیابی نمودند و براي 7 تن از غرفه دارانی كه فروشات بالا داشتند، جوایز اعطا گردید.

قابل ذکر است، ولایت تخار با وجود داشتن توليدات و محصولات خوب و با كيفيت، تا هنوز موفق نگردیده تا فرآورده های خود را به ولایات دیگر و بازارهاي خارجی معرفی و عرضه بدارد. برگزاری همچو نمایشگاه ها میتواند گامی مهمی در این راستا به شمار آید.