اولین فابریکه تولید آرد در ولایت غزنی افتتاح و به بهره برداری آغاز نمود

اولین فابریکه تولید آرد طی مراسمی با اشتراک محترم عبدالکریم متین والی ولایت غزنی، محترم وحیدالله وصال مدیر عامل اتاق تجارت و صنایع غزنی و تعدادی از متشبثین افتتاح و به بهره برداری آغاز نمود.

محترم عبدالکریم متین ضمن اظهار تبریکی، از سرمایه گذارانی که همت نموده و دست به تأسیس این فابریکه زده اند سپاسگذاری نموده، گفت: " تشکر میکنم از سکتور خصوصی و سهمداران این شرکت که با وجود تمام مشکلات و نبود امکانات کافی سرمایه گذاری هنگفتی را در این بخش نموده اند و سبب تقویه اقتصاد داخلی شدند." همچنان والی غزنی از مردم خواست که از تولیدات داخلی استفاده نمایند تا از یکطرف سرمایه گذاری داخلی تشویق شده و از جانب دیگر باعث رشد اقتصاد کشور شود.

آقای وحیدالله وصال، از مشکلات و چالش های موجود فرا راه سرمایه گذاری سکتور خصوصی در این ولایت یادآوری کرده، گفت:" عدم موجودیت پارک های صنعتی، نبود امنیت، نبود برق ارزان وارداتی، کمبود افراد مسلکی و فنی، فعال نبودن میدان هوایی و نبود سرد خانه های معیاری از جمله مشکلاتی می باشند که نه تنها این فابریکه با آن مواجه بوده بلکه برای تمام فابریکه داران، صنعت کاران و دهاقین این ولایت نیز با آن روبرو می باشند. امیدوار هستم که دولت در این قسمت توجه جدی نماید."

فابریکه آرد "غزنی اتفاق" که مجهز با ماشین آلات و تکنولوژی عصری از کشور ترکیه می باشد، ظرفیت تولید بیش از 100 تن آرد را در روز دارا بوده و در مساحت 6 جریب زمین با هزینه بیش از یک میلیون و دوصد هزار دالر امریکایی سرمایه گذاری شده است. این فابریکه یکی از فابریکات بزرگ در سطح کشور می باشد که نه تنها مصارف داخلی غزنی را تأمین می تواند بلکه به سایر ولایات نیز صادرات خواهد داشت. قابل یاد آوری است که قیمت تمام شد آرد در این فابریکه نسبت به آرد کشور های همسایه حدود 12% نازلتر بوده که این امر می تواند سبب شود تا تولیدات آن توان رقابت با تولیدات خارجی را داشته باشد.