نشست معاون تجارتی هیئت مدیره اتاق با معین گمرکات کشور

محترم الحاج محمد یونس مومند معاون تجارتی هیئت مدیره و محترم الحاج شرف الدین عضو هیئت مدیره اتاق تجارت و صنایع افغانستان، جهت حل مشکلات اتحادیه وارد کندگان پرزه جات موترسایکل، همراه با رئیس و تعدادی از اعضای این اتحادیه، روز شنبه مورخ 17 حمل 1398 با محترم عبدالله رقیبی معین عواید و گمرکات و محترم احمد رشاد پوپل رئیس عمومی گمرکات وزارت مالیه در مقر آن اداره ملاقات کرده و پیرامون مشکلات تاجران واردکننده پرزه جات موترسایکل، بحث و تبادل نظر نمودند.

محترم مومند، ضمن ابراز امتنان از مسئولین گمرکات به خاطر مساعد ساختن زمینه این ملاقات، در رابطه به مشکلات تاجران واردکنندۀ پرزه جات موترسایکل در گمرکات، به خصوص در قسمت تشریح پرزه جات و نبود کود تعرفوی برای تعداد زیادی از پرزه جات و همچنان پروسیجر های مغلق که سبب فساد می گردد، صحبت نموده و خواهان رفع این مشکلات و ایجاد تسهیلات بیشتر از سوی معینت گمرکات گردید.

محترم رقیبی، به جناب مومند و تاجران مذکور خوش آمدید گفته و بعد از استماع صحبت های ایشان و مشکلات مطروحه از جانب تاجران مذکور، وعده سپرد که یک تیم کاری را به خاطر رفع مشکلات موجود تشکیل داده و موضوع را از نزدیک بررسی و بعد از تشخیص مشکلات، در همکاری با اتاق جهت حل آن اقدام صورت گیرد. وی از ایجاد سیستم های عصری در گمرکات به خاطر تشریح اقلام وارداتی در آیندۀ نیز یادآور شد.